Shenzhen 01

معرفی شهر شنژن، سیلیکون ولی چین

شنژن که در استان گوانگدونگ در جنوب شرقی مرکز آن ، گوانگژو واقع شده است ، از نظر استراتژیک در دلتای رود مروارید (پرل) واقع شده است که این منطقه بیش از 68 میلیون نفر جمعیت دارد. شنژن با تولید ناخالص داخلی بیشتر از کشور کره جنوبی یکی از سریعترین مناطق در حال توسعه در جهان است.

این شهر با هنگ کنگ مرز مشترک دارد و با قطار سریع کمتر از 20 دقیقه از کاولون فاصله دارد. می توانید یک در یک سفر یک روزه از شهر های هوژو، دونگ گوان و منطقه خودمختار  ماکائوروز که شهر های اطراف شنژن هستند، دیدن کنید.  شنژن با داشتن چندین فرودگاه بین المللی ، قطارهای سریع السیر ، شبکه های راه آهن و پل خلیج شنژن ، دسترسی آسان به داخل چین یا کشورهای همسایه چین را فراهم می کند.
شنژن از یک دهکده ماهیگیری در 40 سال پیش ، اکنون به یک شهر بزرگ شلوغ و یکی از مناطق با رشد سریع در جهان تبدیل شده است. شنژن به سرعت رشد کرده است و جمعیت این شهر در حال حاضر 13 میلیون نفر است ، تقریبا دو برابر جمعیت هنگ کنگ با 7.5 میلیون نفر.

شنژن توسط آکادمی علوم اجتماعی چین به عنوان شهر برتر در زمینه رقابت اقتصادی انتخاب شده است و این شهر به عنوان منطقه ویژه اقتصادی (SEZ) برگزیده شده است. حجم بازار سرمایه گذاری خارجی در شنژن رتبه دوم را در کل چین دارد. بازار بورس شنژن (SZSE) ، هشتمین بازار سهام بزرگ جهان با سرمایه بازار 3.36 تریلیون دلار است.

Shenzhen 01 (1)
14000 شرکت با فناوری های پیشرفته از جمله غول های فناوری هواوی ، لنوو ، DJI و Tencent در شنژن مستقر هستند. این شهر به درستی لقب  “China’s Silicon Valley – سیلیکون ولی چین” را بدست آورده است. با سیاست های مناسب سرمایه گذاری ، چشم انداز آینده نگرانه و فضای نوآورانه ، میلیون ها استعداد ، فارغ التحصیل فناوری ، کارآفرین و شرکت های چند میلیارد دلاری هر ساله به شنژن می روند.

اما شنژن تنها به دلیل معجزه اقتصادی خود در چین معروف نیست بلکه شنژن یک کلانشهر پر جنب و جوش با فرهنگی غنی، آموزش عالی بسیار قوی موسیقی دلنشین و سرآمد است که اهالی آن به زندگی در چنین شهری افتخار می کنند. شنژن در تمام طول سال آب و هوای مطبوعی دارد. این شهر دارای آب و هوای نیمه گرمسیری است – بنابراین در فصل بارندگی (آوریل تا اکتبر) بسیار مرطوب است.
شنژن با یک اقتصاد سریع در حال رشد ، تمرکز زیادی بر آموزش عالی با کیفیت دارد. مقامات شهر شنژن در حال سرمایه گذاری بسیار عظیم جهت جذب دانشگاه های طراز اول چین و دنیا به این شهر هستند تا در محوطه ای وسیع پردیسی از بهترین دانشگاه های چین و دنیا در این شهر ساخته شود.

Shenzhen 03

برخی از دانشگاههایی که در شنژن پردیس تأسیس کرده اند عبارتند از: دانشگاه چینهوا، دانشگاه پکن ، دانشگاه چینی هنگ کنگ و دانشگاه SUSTech.

برخی از دانشگاههای چشمگیر و تاپ دنیا در شنژن پردیس دارند که به تعدادی از آنها بالاتر اشاره شد، این دانشگاه ها دارای امکانات تدریس در سطح جهانی ، استادان برجسته و فرصتهای عالی برای کارآموزی و اشتغال هستند.
یکی از برجسته ترین دانشگاههای چین در شنژن واقع شده است – دانشگاه چینی هنگ کنگ (CUHK) پردیس شنژن. این دانشگاه نماینده فلسفه آموزشی و سیستم های آکادمیک دانشگاه چینی هنگ کنگ است که در رتبه بندی QS در سال 2020 در جهان در رتبه 46 و 10 آسیا قرار دارد.

CUHK پردیس شنژن میزبان برنامه های برتر آموزش به زبان انگلیسی از جمله لیسانس در تجارت ، علوم کامپیوتر ، بازاریابی ، امور مالی و تعدادی بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است.

Shenzhen 04