shanghai 01

معرفی شهر شانگهای قلب اقتصاد چین

شانگهای یکی از شهرهای بزرگ و مترقی چین در کنار دو شهر پکن و شنژن است. شانگهای تحت نظارت مستقیم دولت مرکزی چین اداره می شود. شانگهای یکی از بزرگترین شهرهای جهان و پرجمعیت ترین شهرهای چین است.

این شهر که در دلتای رودخانه یانگ تسه واقع شده است ، شانگهای نماد رونق اقتصاد چین است و مرکز امور مالی ، بازرگانی ، حمل و نقل و تجارت این کشور محسوب می شود.

شانگهای دارای میراث سنتی منحصر به فردی است که با شور و نشاط مدرن ترکیب شده است. به دلیل حضور اتباع فرانسه و انگلیس در قرن نوزدهم ، شانگهای یکی از غربی ترین شهرهای چین است. بسیاری از مردم شهر می توانند انگلیسی را به خوبی زبان چینی ماندارین صحبت کنند.
این شهر بخاطر افق دید رویایی و مناظر شهری مانند خیابان Bund ، برج Jin Mao و مرکز مالی جهانی شانگهای در منطقه Pudong بسیار محبوب است. شانگهای چهار فصل دارد و دمای عمومی آن در تمام طول سال مرطوب است. ژانویه سردترین ماه و جولای گرم ترین ماه است.

شانگهای به عنوان یکی از بزرگترین شهرها ، منطقه توسعه یافته ای برای آموزش موسسات عالی محسوب می شود. شرایط مناسب این شهر برای زندگی و تحصیل باعث جذب تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی در دانشگاه های این شهر شده است.

شانگهای دارای بیش از 50 دانشگاه و موسسه آموزش عالی است ، از دانشگاه های سطح بالا گرفته تا کالج های کوچکتر ، دانشگاه های معتبری مانند دانشگاه شانگهای جیائو تانگ ، دانشگاه فودان ، دانشگاه تونجی ، دانشگاه شانگهای و بسیاری دیگر در این شهر حضور دارند.
شانگهای یک مقصد مناسب برای دانشجویان بین المللی است زیرا فرهنگ این شهر بسیار متنوع است ، مردم این شهر گرم و صمیمی رفتار می کنند، هزینه زندگی دانشجویی گران نیست و اقامتگاه ها و خوابگاه های دانشجویی عالی برای دانشجویان خارجی وجود دارد.

آب و هوای شانگهای
هوای شانگهای به طور کلی معتدل و مرطوب است ، و دارای چهار فصل مشخص است – یک بهار گرم و دلپذیر ، یک تابستان بارانی و البته گرم ، یک پاییز خنک و دل انگیز و یک زمستان سرد و ابری. موقعیت منطقه ای که شهر شانگهای در آن واقع شده است باعث میشود حدودا در یک سوم سال، شانگهای بارانی باشد.

گرمترین روزهای سال در جولای و آگوست است و بیش از 10 روز دمای بالاتر از 35 درجه سانتیگراد (95 درجه فارنهایت) وجود دارد. سردترین زمان از اواخر ژانویه تا اوایل فوریه است. بهترین زمان بازدید از شانکهای از ماه مارس تا آخر مه می باشد که هوا معتدل و دلپذیر است.

 

shanghai 02
رودخانه هوانگپو و خیابان باند 

شانگهای ، یک کلانشهر بین المللی و پرانرژی است، این شهر پذیرای گردشگران از سراسر جهان است تا از فضای خاص آن لذت ببرند. این کلانشهر مدرن با میراث غنی از فرهنگ باستان چین، حرف های زیادی برای گفتن بین شهرهای توریستی دنیا دارد.

رودخانه Huangpu نه تنها رودخانه اصلی شانگهای است بلکه که شهر را به قسمت های شرقی و غربی تقسیم می کند ، همچین جاذبه های باشکوه شهر شانگهای در امتداد این رودخانه قرار دارند. خیابان باند (Bund) در ساحل شرقی رودخانه Huangpu واقع شده است ، که نماد شانگهای است. برج های جدید تجارت جهانی و همچنین ساختمانهای بزرگ ساخته شده در دهه 1930 در سبک های معماری اروپایی در امتداد خیابان Bund قرار دارند. شب ها، چراغ های روشن این برج ها و ساختمان ها منظره بی نظیری را خلق می کنند.

جاده نانجینگ
جاده نانجینگ ” معروف به خیابان تجاری شماره 1 چین” در شهر شانگهای قرار دارد، که از مدت ها قبل یک نقطه عطف برای این شهر بوده است. در طول 5.5 کیلومتر آن ، بیش از 600 فروشگاه پیدا خواهید کرد که به طور متوسط ​​هر روز 1.7 میلیون نفر از آنها بازدید می کنند. در اینجا می توانید همه چیزهایی را که می خواهید خریداری کنید ، از سوغاتی های ویژه و ارزان تا مارک های لوکس معروف جهان.

before after shanghai