معرفی شهر گوانگژو دریچه ای از چین به دنیا

استان گوانگدونگ که در جنوبی ترین قسمت چین واقع شده دارای یک خط ساحلی پیچ در پیچ است که طولانی ترین خط ساحلی در این کشور است. مرکز آن ، شهر گوانگژو است،گوانگژو در گذشته توسط غربی ها به نام کانتون شناخته میشده است.

گوانگژو به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی خود مدتهاست که به عنوان دریچه ای از چین به دنیا خدمت می کند. همچنین یکی از بالاترین جمعیت چینی های خارج از کشور در این شهرزندگی می کند.
شهر گوانگژو به عنوان یکی از شهرهای مرفه در چین به حساب می آید که ساکنین از درآمد بالایی نسبت به سایر نقاط چین برخوردار هستند. گوانگژو به راحتی از طریق هوا ، راه آهن ( قطار های سریع السیر ) ، بزرگراه و گذرگاه دریایی از سایر نقاط چین و سایر کشور ها قابل دسترس است. همچنین گوانگژو دروازه اصلی بین المللی چین در مجاورت هنگ کنگ و ماکائو است.

Guangzhou 02آب و هوای استوایی گوانگژو تقریباً هر فصلی از سال را به موقعیت خوبی برای بازدید گردگشران خارجی از این شهر تبدیل می کند.گوانگژو  از جاذبه های گردشگری بسیاری برخوردار است. برای مثال کوه Baiyun ، معبد چن ، کروز دریایی شبانه بر روی رودخانه  پرل ، پارک گوانگجو یوکسیو ، پنجره جهان و بسیاری موارد دیگر.

اگر قصد دارید به عنوان دانشجوی بین المللی در گوانگژو تحصیل کنید ، می توانید از بین دانشگاه های برتر مانند دانشگاه شنژن ، دانشگاه سان یات سن ، دانشگاه فناوری جنوب چین ، دانشگاه جینان و غیره انتخاب کنید.

حمل و نقل در گوانگژو

Guangzhou 05

فرودگاه بین المللی گوانگژو
فرودگاه بین المللی گوانگژو بایون حدود 28 کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد. این فرودگاه یکی از سه مرکز شلوغ حمل و نقل هوایی در چین است. از گوانگژو با یک پرواز 15 ساعته می توان به شهرهای بزرگ جهان رسید. شبکه پرواز این فرودگاه شامل کشورهای جنوب و جنوب شرقی آسیا از جمله ویتنام ، لائوس ، برمه ، هند ، سنگاپور ، مالزی و اندونزی است. علاوه بر این پروازهایی به لس آنجلس ، پاریس ، آمستردام ، ملبورن ، سیدنی ، توکیو ، سئول و لاگوس وجود دارد.

فرودگاه بایون دارای سیستم حمل و نقل زمینی بسیار مناسب است. این سیستم عمدتا از تاکسی ، شش خط اتوبوس اکسپرس فرودگاه (Line1 ، Line2A ، Line2B ، Line3 ، Line4 و Line 11) ، نه خط اتوبوس شاتل فرودگاه (Line5 ، Line6A ، Line6B ، Line7A ، Line7B ، Line8A ، Line8B ، Line9 و Line7) ساخته شده است. و اتوبوس بین شهری فرودگاه بین شهر و شهرهای دیگر در استان گواندونگ.

قطار در گوانگژو
گوانگژو سه ایستگاه راه آهن دارد که حمل و نقل مسافران را انجام می دهند. ایستگاه راه آهن در جاده هوانشی بزرگترین و مهمترین ایستگاه قطار بین شهرهای  پکن ، ووهان ، نانجینگ ، چنگدو ، چونگ کینگ ، شیان ، لهاسا و بسیاری دیگر از شهرهای چین است. ایستگاه راه آهن شرق (ایستگاه راه آهن تیانه) به طور عمده قطارهایی را به هنگ کنگ و قطارهای مکرر سریع السیر را بین شنژن و گوانگژو تأمین می کند. ایستگاه راه آهن شمال در منطقه هوادو ایستگاه کوچکی است که عمدتا قطارهای سریع السیر بین شهر گوانگژو و ووهان را تامین می کند.

مترو در گوانگژو
در حال حاضر هشت خط مترو در شهر استفاده می شود. مترو از سیستم کرایه مرحله ای استفاده می کند( کارت خود را شارژ می کنید و هزینه از کارت شما کسر می شود). هرچه سفر طولانی تر ، هزینه بیشتری پرداخت می کنید. در حال حاضر ، مترو مهم ترین قسمتهای شهر از جمله فرودگاه بایون ، ایستگاه راه آهن مرکزی ، ایستگاه راه آهن شرق ، راه آهن جنوب و شهر فوشان را بهم متصل کرده است.

اتوبوس در گوانگژو
بیش از 500 خط اتوبوس در شهر فعالیت دارد. 80٪ از اتوبوس های شهری به تهویه هوا مجهز هستند. اتوبوس عمومی 1 یوان تا 2 یوان بر اساس مسافت طی شده هزینه دارد.

تاکسی گوانگژو
هزینه استفاده از تاکسی در گوانگژو به این صورت است : برای 2 کیلومتر اول 7 یوان، پس از آن به ازای هر کیلومتر 6 یوان پرداخت خواهید کرد.

Guangzhou 04

آب و هوا گوانگژو
آب و هوای گوانگژو به طور کلی گرم و مرطوب در تمام طول سال و بدون تقسیم بندی مشخص بین چهار فصل است. گوانگژو دارای آب و هوای موسمی نیمه گرمسیری مرطوب ، و مشخصه آن زمستانهای گرم ، تابستانهای گرم، باران فراوان و آفتاب کافی است. میانگین سالانه 21 – 29 درجه سانتی گراد (70 – 84 درجه فارنهایت) گوانگژو را به مقصدی افسانه برای سفر تبدیل می کند. با این وجود هوای مرطوب و گرم برای برخی گردشگران طاقت فرسا است. بعلاوه ، تابش مستقیم نور خورشید بسیار زیاد است ، بنابراین توصیه می شود برای جلوگیری از آفتاب سوختگی آماده سازی ( استفاده از کرم های ضد آفتاب و پوشش مناسب ) خوبی انجام دهید.

از آنجا که در بهار گاه به گاه نم نم باران می بارد ، پاییز به ویژه اواخر سپتامبر تا اوایل دسامبر بهترین زمان برای بازدید از گوانگژو توصیه می شود.