hangzhou 01

معرفی شهر هانگژو

شهر هانگژو در ساحل شرقی چین و در محدوده جنوب رود معروف یانگ تسه قرارگرفته است. این شهر با استفاده از قطار های سریع السیر چین معروف به bullet train یکساعت با شانگهای و یک ساعت و نیم با سوجو فاصله دارد. شهر هانگژو مرکز استان ججیانگ چین می باشد. هانگژو مرکز فعالیت های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و حمل و نقل استان ججیانگ می باشد. شهر هانگژو از گذشته های دور به دلیل زیبایی طبیعی و فرهنگ غنی به عنوان ” بهشت روی زمین ” شناخته می شود. بازرگان و جهانگرد معروف ایتالیایی، مارکو پولو در وصف این شهر گفته است: ” هانگژو بهترین و باشکوه ترین شهر جهان است”.

west lake hangzhou                                                                    hangzhou food

              ” دریاچه غربی ( West Lake ) ”                                                                                                           ” خوراک گوشت Dongpo “

آب و هوای موسمی نیمه گرمسیری شهر هانگژو، باعث زیبایی دو چندان مناظر این شهر شده است و این شهر را به یکی از برترین مقاصد گردگشری در کشور پهناور چین تبدیل کرده است. شهر هانگژو با قدمتی 2500 ساله یکی از هفت پایتخت چین باستان است. از جاذبه های گردگشری معروف هانگژو میتوان به دریاچه غربی، گراند کانال و شهر آبی باستانی اشاره کرد. از محبوب ترین غذاهای این شهر میتوان به خوراک گوشت Dongpo، خوراک مرغ Beggar، میگوی سرخ شده همراه با چای Longjing، خوراک ماهی های صید شده از دریاچه غربی اشاره کرد. شهر هانگژو به سادگی از طریق قطارهای سریع السیر و هواپیما از شهرهای مهم و بزرگ چین قابل دسترسی است. دانشجویان عزیز بابت حمل و نقل به این شهر نباید هیچ گونه نگرانی ای داشته باشند. از بهترین دانشگاه های شهر هانگژو میتوان به دانشگاه ججیانگ ( Zhejiang University )، دانشگاه تکنولوژی ججیانگ ( Zhejiang University of Technology )، دانشگاه تحصیلات بین المللی ججیانگ ( Zhejiang International Studies University ) و دانشگاه معمولی هانگژو ( Hangzhou Normal University ) اشاره کرد.

اقتصاد هانگژو از زمان پیدایش آن، به ویژه در سال 1992 به سرعت توسعه یافته است. هانگژو یک شهر صنعتی است که دارای بخشهای متنوعی از جمله صنایع کوچک ، کشاورزی و منسوجات است. هانگژو  یک هاب اقتصادی مهم در سواحل شرقی چین می باشد که اهمیت بسیار زیاد برای این کشور دارد. در سال های اخیر ، هانگژو شاهد پیشرفت قابل توجهی در زمینه اقتصادی خود بوده است ، هانگژو  برای اولین بار در شاخص های اقتصادی مرکز تجارت جهانی در سال 2018 در رتبه 89 قرار گرفت. هانگژو هم اکنون از نظر تعداد میلیاردرهادر جهان یازدهم و در چین 6 ام (بعد از پکن ، شانگهای ، هنگ کنگ ، شنژن و گوانگژو) است. تولید ناخالص داخلی هانگژو در سال 2001 معادل 156.8 میلیارد یوان بود که پس از گوانگژو در میان سایر مراکز استان در رتبه دوم قرار گرفت. این شهر از آن زمان تولید ناخالص داخلی خود را بیش از سه برابر افزایش داده است و از 156.8 میلیارد یوان در سال 2001 به 1.3509 تریلیون یوان در سال 2018 و سرانه تولید ناخالص داخلی از 3.020 دلار آمریکا به 21.184 دلار افزایش یافته است. این شهر صنایع جدید بسیاری از جمله پزشکی ، فناوری اطلاعات ، تجهیزات سنگین ، اجزای خودرو ، لوازم الکتریکی خانگی ، الکترونیک ، ارتباطات از راه دور ، مواد شیمیایی ، الیاف شیمیایی و فرآوری مواد غذایی را توسعه داده است.  دفتر مرکزی شرکت علی بابا در شهر هانگژو قرار دارد. علی بابا بعد از آمازون بزرگترین خرده فروشی آنلاین دنیاست.