پزشکی عمومی – MBBS

دانشگاه دالیان ( Dalian Medical University )

پزشکی

📖 معرفی دوره

معرفی اجمالی رشته پزشکی عمومی – MBBS دانشگاه دالیان ( Dalian Medical University )

  • دانشگاه دالیان بر اساس رتبه بندی شانگهای در جایگاه 900 تا 1000 قرار دارد.
  • این دانشگاه بیشترین تعداد دانشجویان خارجی در رشته پزشکی عمومی – MBBS را در چین دارد.
  • دانشگاه دالیان در ترم پاییز و بهار پذیرش دانشجو برای رشته پزشکی دارد.
  • این دانشگاه از نظر سطح زبان انگلیسی اساتید و همچنین دارا بودن تجهیزات پیشرفته آموزش پزشکی یکی از بهترین دانشگاه های چین محسوب می شود.
  • مدرک صادر شده از این دانشگاه در سطح جهان اعتبار بسیار خوبی دارد و فارغ اتحصیلان می توانند با شرکت در آزمون هایی نظیر USMLE به راحتی به کشور های غربی مهاجرت کنند.
  • این دانشگاه در سال 2021 مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار گرفت.

برنامه آموزشی دانشگاه دالیان در رشته پزشکی عمومی – MBBS

ترم 1 تا ترم 6:

ریاضیات پزشکی پایه ، تربیت بدنی ، آناتومی انسان ، زبان چینی ، تمرین پزشکی / شیمی پزشکی ، فیزیک پزشکی ، تربیت بدنی / بافت شناسی و جنین شناسی ، زیست شناسی سلولی ، بیوشیمی / فیزیولوژی ، میکروب شناسی ، ایمونولوژی ، انگل شناسی ، آسیب شناسی ، پاتوفیزیولوژی ، معرفی مختصر چین ، بهداشت و سیاست های بین المللی / آناتومی منطقه ای ، آمار پزشکی ، اپیدمیولوژی ، بهداشت ، داروشناسی ، ایمونولوژی بالینی

ترم 7 تا ترم 9:

پزشکی بالینی ، تشخیص بالینی ، تشخیص ، سونوگرافی تشخیصی ، تصویرشناسی پزشکی ، جراحی ، اخلاق پزشکی ، زبان چینی پزشکی ، طب پزشکی / پزشکی داخلی ، مغز و اعصاب ، روانپزشکی ، بیماری های عفونی ، روانشناسی بالینی ، توانبخشی پزشکی / زنان و زایمان ، اطفال ، پزشکی قانونی ، چشم پزشکی ، گوش و حلق و بینی ، پوست ، دندان پزشکی ، پزشکی هسته ای ، پزشکی مبتنی بر شواهد ، آموزش مهارت های بالینی

ترم 10 تا ترم 11: کارآموزی ، داخلی ، جراحی ، زنان و زایمان ، اطفال ، مغز و اعصاب ، بخش خارج از بیمار

ترم دوازدهم: آموزش بالینی ، آموزش مهارت های بالینی ، تمرین بالینی ، دوره های انتخابی ، آموزش آزمون مجوز ، پژوهشگر علمی


🏫 درباره دانشگاه دالیان ( Dalian Medical University )

درباره دانشگاه پزشکی دالیان (DMU)

دانشگاه پزشکی دالیان (DMU) در سال 1947 تاسیس شد و قدیمی ترین کالج رسمی پزشکی در شمال شرقی چین است. این دانشکده قبلاً به عنوان کالج پزشکی Guandong شناخته می شد اما در زمان تأسیس جمهوری خلق چین به نام فعلی تغییر یافت. دانشگاه دالیان با حضور 203 دانشجو به طور رسمی در 4 مه 1947 افتتاح شد.

دانشگاه دالیان یک دانشگاه پزشکی چند رشته ای و یکی از بزرگترین دانشگاه های پزشکی در چین است. این مرکز همچنین یک قطب محبوب آموزش برای دانشجویان بین المللی است که می خواهند مدرک پزشکی عمومی یا MBBS بگیرند. دانشگاه دالیان بیش از هزار دانشجوی بین المللی از 82 کشور مختلف دارد که در مقاطع مختلف تحصیلی تحصیل می کنند.

دانشگاه دالیان یکی از اولین دانشگاههای چین است که مدرک پزشکی عومی – MBBS را ارائه داد. مدرک پزشکی آن توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) و بسیاری از مقامات پزشکی در کشورهای مختلف شناخته شده است. این دانشگاه همچنین یکی از اولین دانشگاه هایی است که مجاز به ارائه دوره های انگلیسی زبان در رشته پزشکی عمومی – MBBS ، دندانپزشکی ، پرستاری و غیره است. علاوه بر مدارک پزشکی ، DMU کورس هایی را در زمینه های دیگر مانند علوم ، مهندسی ، مدیریت ، هنر ، حقوق و فلسفه ارائه می دهد.

این دانشگاه بر اساس رتبه بندی شانگهای در جایگاه 901 قرار دارد.

لوکیشن

دانشگاه دالیان در شهر ساحلی دالیان واقع شده است. این شهر یکی از بزرگترین شهرهای بندری در منطقه شمال شرقی چین است. به دلیل موقعیت دالیان ، این شهر یکی از مراکز حمل و نقل بین المللی ، مرکز تدارکات و تجارت مالی در آسیا محسوب می شود. شهر دالیان با داشتن محیط و آب و هوای عالی به عنوان یکی از “بهترین شهرهای جهانگردی” در چین نامبرده می شود.

امکانات

دانشگاه دالیان دارای دو پردیس بزرگ است که هر دو در شهر دالیان واقع شده اند. مساحت آن ها 373 هکتار و مساحت ساختمان های واقع در آن 94 هکتار است. این دانشگاه یکی از مدرن ترین دانشگاه های علوم پزشکی کشور چین است. امکانات داخل پردیس دانشگاه شامل موسسات تحقیقاتی علمی ، کلاس های آموزشی ، آزمایشگاههای بالینی پیشرفته ، کتابخانه بسیار کامل و موارد دیگر است.

DMU دارای سه بیمارستان وابسته است که هر یک بیش از 8700 ظرفیت تختخواب را در اختیار مردم دالیان قرار می دهند. این بیمارستان ها دارای پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی هستند به نحوی که کیفیت مراقبت های پزشکی ارائه شده توسط دانشگاه دالیان در سطح جهانی است. این موارد به شما این اطمینان را می دهد که با تحصیل در رشته های علوم پزشکی در دانشگاه دالیان از بهترین کیفیت آموزشی برخوردار خواهید شد.

زندگی دانشگاهی در دانشگاه دالیان

پردیس اصلی DMU در منطقه Lvshunkou واقع شده است که دور از مرکز شهر دالیان است. مکانی آرام و زیبا است که می توانید در آن قدم بزنید و از سرسبزی و هوای پاک و تازه آن لذت ببرید. DMU دارای یک محیط ساکت و آرام است که برای مطالعه و یادگیری مناسب است. مسئولین دانشگاه دالیان علاوه بر کیفیت آموزشی شما، به کیفیت و سطح زندگی شما نیز اهمیت ویژه ای می دهند.

در کمپ این دانشگاه انواع باشگاه های ورزشی، کلاب های دانشجویی ( کلاب موسیقی، کلاب شعر و ادبیات، کلاب رقص و … ) تدارک دیده شده است.

بستن
بیشتر ...

🏠 اقامت

خوابگاه دانشگاه دالیان در کمپ اصلی این دانشگاه واقع شده است. دانشجویان بین المللی خوابگاه مخصوص به خود را دارند که تمامی امکانات مورد نیاز زندگی دانشجویی در آن تعبیه شده است. همه اتاق ها در این خوابگاه مجهز به کمد ، میز ، صندلی ، تختخواب ، تلویزیون ، حمام و سرویس بهداشتی اختصاص ، چیلر ، اینترنت ، خط تلفن هستند. هزینه تقریبی خوابگاه 11 هزار یوان در سال می باشد.

بستن
بیشتر ...

✅ پیش نیاز ورود

  • حداقل 18 و حداکثر 25 سال
  • دیپلم 12 ساله دبیرستان یا دیپلم نظام قدیم دبیرستان + پیش دانشگاهی با معدل کل بالای 16
  • بدون نیاز به مدرک آیلتس یا تافل ( مدرک زبان مورد نیاز است جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید )
  • گواهی تمکن مالی با موجودی حداقل 10 هزار دلار آمریکا ( دلار 4200 تومانی )

📬 پروسه اخذ پذیرش

برای انتخاب دوره مناسب خود میتوانید از طریق این لینک اقدام کنید.

برای آگاهی از کارهایی که باید قبل از ورود به چین انجام دهید میتوانید از طریق این لینک اقدام کنید.


📝 نظر دانشجویان درباره دانشگاه دالیان ( Dalian Medical University )