دانشگاه ججیانگ ( Zhejiang University – ZJU )

هانگژو

📖 معرفی دانشگاه

دانشگاه ججیانگ در سال 1897 به عنوان یکی از اولین موسسات آموزش عالی در چین تاسیس شد. این دانشگاه امروزه یک دانشگاه تحقیقانی معتبر و برجسته تحت مدیریت مستقیم وزارت علوم کشور چین می باشد.

دانشگاه ججیانگ که به ” کمبریج شرق” معروف است. به دلیل سابقه علمی بسیار قوی در زمینه آموزش و تحقیقات همیشه در بین بهترین دانشگاه های چین، آسیا و دنیا قرار دارد.

zhejiang info


🏫 درباره دانشگاه ججیانگ ( Zhejiang University – ZJU )

تمرکز این دانشگاه همیشه بر کیفیت آموزش، تحقیقات موثر، نوآوری در علوم و تکنولوژی های جدید بوده است. این دانشگاه تعدادی از پیشرو ترین پلتفرم های تحقیقاتی و پژوهشی جهان را راه اندازی کرده است و با ایجاد شرایط مساعد بهترین اساتید و پژوهشگران را از سراسر دنیا جمع آوری کرده است.

دانشگاه ججیانگ همواره جایگاه اساسی و موقعیت پیشور خود در زمینه چاپ مقالات، حق ثبت اختراع و … را حفظ کرده است. دانشگاه ججیانگ موفقیت های چشمگیری در زمینه علوم پایه ، تکنولوژی و مهندسی، علوم پزشکی و علوم انسانی داشته است.

دانشگاه ججیانگ همواره در تامین نیاز های علمی و تحقیقاتی کشور چین با ابتکار بسیار زیادی عمل کرده است و تلاش می کند تا به یک منبع تأثیرگذار نوآوری های سطح بالا و مجموعه ای از استعدادهای منطقه ای و جهانی تبدیل شود. شایان ذکر است صندوق تحقیقات این دانشگاه ذخیره ای بالغ بر 3 میلیارد یوان دارد که رقم بسیار حیرت انگیزی است.

دانشگاه ججیانگ با فراهم کردن امکانات پیشرفته آموزشی و تحقیقاتی، جو فرهنگی بسیار غنی و طیف گسترده ای از مبادلات بین المللی شرایط بسیار مساعدی جهت تحصیل دانشجویان بین المللی فراهم کرده است.

کالج بین المللی دانشگاه ججیانگ

کالج بین الملل دانشگاه ججیانگ تحت مدیریت این دانشگاه برای تامین نیازهای ویژه دانشجویان بین المللی در سال 1979 تاسیس شده است و تا کنون بیشتر از 25 هزار دانشجوی بین المللی در این دانشگاه تحصیل کرده اند. این کالج مسئولیت ثبت نام دانشجویان بین امللی در دوره های مختلف از جمله زبان چینی به عنوان زبان دوم، دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را بر عهده دارد. دفاتر این کالج در پردیس های Zijigang Campus و Huajiachi Campus  قرار دارد.

معرفی پردیس های دانشگاه ججیانگ

Yuquan Campus

پردیس Yuquan درموقعیت شمال غربی دریاچه غربی و در کنار پارک گیاه شناسی هانگژو واقع شده است. مساحت کل آن بیش از 170 هکتار است. ساختمان هایی با مساحت بیش از 700 هزار متر مربع در این پردیس قرار دارد که ساختمان مرکزی 3 دانشکده و 21 دپارتمان آموزشی در این پردیس قرار دارد: دانشکده علوم ، دانشکده مهندسی ، دانشکده اطلاعات ، دانشکده مهندسی برق ، گروه مهندسی مکانیک ، گروه مهندسی انرژی ، گروه مواد علوم و مهندسی شیمی ، دانشکده علوم و مهندسی اطلاعات ، دانشکده مهندسی پزشکی و علوم ابزاری ، گروه مهندسی شیمی و مهندسی بیوشیمی ، دانشکده هوانوردی و فضانوردی ، دانشکده علوم و فناوری رایانه ، کالج اقتصاد و دانشکده مدیریت دولتی.

Xixi Campus

پردیس Xixi در منطقه توسعه فناوری های پیشرفته هانگژو ، در شمال غربی شهر هانگژو واقع شده است. این پردیس زمینی به مساحت 46 هکتاررا اشغال می کند و ساختمانهایی با مساحت کل 370،000 متر مربع در آن وجود دارد.پردیس Xixi در واقع دانشگاه هانگژو سابق است که هم اکنون زیر مجموعه دانشگاه ججیانگ است. در حال حاضر در این پردیس ، ساختمان مرکزی سه دانشکده وجود دارد ، یعنی دانشکده علوم انسانی ، دانشکده آموزش و پرورش و دانشکده بین المللی فرهنگ ، آموزش و رشد تئوری های سیاسی. علاوه بر این ، قطب علمی علوم انساسی و سیاسی چین در این پردیس دانشگاه ججیانگ واقع شده است. همچنین مرکز محاسبات پیشرفته ، آزمایشگاه مرکزی دانشگاه و کتابخانه اصلی دانشگاه در این پردیس واقع شده اند. کتابخانه مرکزی دانشگاه ججیانگ که بزرگترین کتابخانه در بین دانشگاه های کشور چین است دارای 1،650،000 نسخه کتاب و 11،570 نسخه  مجله چینی-انگلیسی است.

Huajiachi Campus

پردیس Huajiachi در ضلع شرقی شهر هانگژو واقع شده است. این پردیس 99 هکتار زمین را اشغال می کند و ساختمانهایی با مساحت 280،000 متر مربع در آن وجود دارد. سه قطب علمی پژوهشی کشور چین و همچین مرکز توسعه و آموزش پرسنل دانشگاه ججیانگ در این پردیس قرار دارد. علاوه بر این ، یک مرکز چندرسانه ای ، یک مرکز محاسبات پیشرفته ، مرکز شبکه های رایانه ای دانشگاه و یک کتابخانه با داشتن بیش از 800 هزار نسخه کتاب را در خود جای داده است.

Zhijiang Campus

پردیس Zhijiang در جنوب شهر هانگژو و در نزدیکی رودخانه Qiantangjiang واقع شده است. در حال حاضر ، دانشکده حقوق دانشگاه ججیانگ با نام Guanghua  در این پردیس کوچک واقع شده است.

Zijingang Campus

پردیس Zijingang در شمال غربی شهر هانگژو و در فاصله 5 کیلومتری پردیس Yuquan واقع شده است ، پردیس Zijingang پردیس اصلی دانشگاه ججیانگ است ، جایی که ساختمان مرکزی 3 دانشکده 7 دپارتمان آموزشی در این پردیس واقع شده است. دانشکده علوم انسانی ، دانشکده علوم اجتماعی ، دانشکده پزشکی ( محصل تحصیل دانشجویان پزشکی ایرانی که به چین اعزام میشوند) ، دانشکده مهندسی عمران و معماری ، دانشکده مطالعات بین المللی ، دانشکده علوم پایه پزشکی، دانشکده بهداشت ، دانشکده علوم دارویی ، دانشکده مدیریت. پردیس Zijingang اکنون دارای ساختمانهایی با مساحت بیش از 600 هزار متر مربع است که 13000 دانشجوی سال اول و دوم دانشگاه را در خود جای داده است.

بورسیه های موجود برای تحصیل در دانشگاه ججیانگ

  • بورس تحصیلی دولت چین معروف به بورسیه تحصیلی CSC
  • بورس تحصیلی دانشگاه ججیانگ
  • بورس تحصیلی موسسه کنفوسیوس
  • بورس تحصیلی نیروی دریایی چین
  • برنامه بورس تحصیلی موسسه رهبران آینده آسیا
بستن
بیشتر ...

🏠 اقامت

 دانشگاه ججیانگ همیشه از حضور دانشجویان بین المللی در این دانشگاه استقبال کرده است و آنها را به شرکت در فعالیت های دانشگاه تشویق می کند. همچنین سعی دانشگاه بر این است که ارتباط قوی میان دانشجویان چینی و دانشجویان بین المللی ایجاد کند. به نحوی که هر ساله جشنواره های فرهنگی و هنری زیادی در این دانشگاه برگزار می شود از جمله جشنواره موسیقی، جشنواره آشنایی با فرهنگ ملل مختلف و فعالیت های فرهنگی و هنری.

برنامه غذایی دانشگاه ججیانگ برای دانشجویان بین المللی

سه سالن غذاخوری بسیار مجهز برای دانشجویان بین المللی در پردیس های مختلف دانشگاه و خوابگاه دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است که دانشجویان بین المللی میتوانند با شارژ کارت های مخصوص از امکانات آنها استفاده کنند . همچنین تعداد زیادی کافه و رستوران در پردیس های مختلف دانشگاه وجود دارد. هزینه روزانه وعده های غذایی دانشجویان بین الملل دانشگاه ججیانگ 15 تا 40 یوان معادل 60 تا 160 هزار تومان تخمین زده میشود.

خوابگاه های دانشگاه ججیانگ

دانشگاه ججیانگ دارای 4 خوابگاه برای دانشجویان بین المللی می باشد، به طور میانگین هزینه سالانه استفاده از خوابگاه 13500 یوان در سال می باشد. اتاق ها به صورت یک تخته، دو تخته، سه تخته و چهار تخته می باشد که هر اتاق دارای سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی می باشد. همچین در هر طبقه یک آشپزخانه مجهز و یک اتاق مخصوص لباسشویی ( دارای ماشین لباسشویی و خشک کن ) آماده سرویس دهی به دانشجویان بین المللی می باشد.

بستن
بیشتر ...

دوره ها

42800 یوان / سالانه
تاریخ شروع دوره ترم سپتامبر 2021

📬 پروسه اخذ پذیرش

برای انتخاب دوره مناسب خود میتوانید از طریق این لینک اقدام کنید.

apply procedure

برای آگاهی از کارهایی که باید قبل از ورود به چین انجام دهید میتوانید از طریق این لینک اقدام کنید.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*