دانشگاه نانجینگ – Nanjing University (NJU)

نانجینگ

📖 معرفی دانشگاه

دانشگاه نانجینگ در سال 1902 تأسیس‌شده و یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین مؤسسات آموزش عالی در چین است. شعار این دانشگاه «صمیمیت همراه با امید و آرزو، پشتکار و رسیدن به کمال» بوده و در سراسر دانشگاه روحیه‌ سرشار از تلاش دائمی برای رسیدن به رشد تحصیلی و علمی موج می‌زند.

nanjing info


🏫 درباره دانشگاه نانجینگ – Nanjing University (NJU)

درباره دانشگاه نانجینگ (NJU)

دانشگاه نانجینگ، یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌های جامع چین و زیر نظارت مستقیم وزارت آموزش‌وپرورش در سال 1902 تأسیس شد. در آن زمان به نام مدرسه عادی سانجیانگ شناخته می‌شد. طی دهه‌های بعدی، نام این مدرسه به مدرسه عادی لیانجیانگ، دبیرستان عادی نانجینگ، دانشگاه ملی جنوب شرق، دانشگاه چهارم ژونگ شان و دانشگاه ملی مرکزی تغییر پیدا کرد. در 8 آگوست 1949، دانشگاه ملی مرکزی به دانشگاه ملی نانجینگ تغییر نام داد. در اکتبر 1950، بنا به خواسته وزارت آموزش‌وپرورش، نام آن به دانشگاه نانجینگ (NJU) تغییر پیدا کرد.

با بیش از 100 سال سابقه، دانشگاه نانجینگ تعداد زیادی از شخصیت‌های برجسته و فرهیخته را پرورش داده و به احیا و توسعه کشور کمک زیادی کرده است. بسیاری از محققان و دانشمندان مشهور در دانشگاه نانجینگ تحصیل‌کرده یا کار کرده‌اند. از بین بیست‌وسه دانشمند برجسته‌ای که به خاطر کارهای پیشگام خود در تأسیس سیستم پیشرفته کشور، توسط حزب خلق چین معرفی‌شده‌اند، شش نفر از دانشگاه نانجینگ هستند.

علاوه بر برتری در تدریس و تحقیق، دانشگاه نانجینگ به تبادل دوطرفه با دنیای خارج، مشهور است. از سال 1979، با بیش از 200 دانشگاه و موسسه تحقیقاتی در حدود 70 کشور جهان ارتباط علمی برقرار کرده است و میزبان بیش از 120 کنفرانس بین‌المللی بوده است. دانشجویان بین‌المللی بخشی جدایی‌ناپذیر از دانشگاه نانجینگ هستند. تعاملات بین دانشجویان در زمینه‌ها و تجارب مختلف، فضای پویایی را برای زندگی و تحصیل ایجاد می‌کند.

در قرن جدید، دانشگاه نانجینگ ضمن ادامه سنت‌های خود، اصلاحات عمیق‌تری انجام خواهد داد. این دانشگاه با دیدی جهانی و با هدف رشد و نوآوری سعی دارد به مرکز تحقیقاتیِ بزرگی در کلاس جهانی تبدیل شود و نقش پررنگی در پیشرفت چین در قرن 21 بر عهده بگیرد.

محوطه دانشگاه

دانشگاه نانجینگ از سه پردیس زیبا شامل Gulou، Pukou و Xianlin تشکیل‌شده است. این دانشگاه به‌عنوان یک دانشگاه برتر در چین، دارای امکانات آموزشی و پژوهشی پیشرفته است.

دانشگاه نانجینگ امکانات خوبی برای آموزش و کارهای تحقیقاتی فراهم آورده است. کتابخانه آن، یکی از بزرگ‌ترین کتابخانه‌ها در نوع خود در چین است که بیش از 4.654 میلیون جلد کتاب دارد. در دانشگاه 127 موسسه، 98 مرکز تحقیقاتی بین‌رشته‌ای و بسیاری دیگر از امکانات آموزشی و پژوهشی مثل مرکز شبکه و اطلاعات، مرکز آنالیز و مرکز فناوری آموزشی وجود دارد.

زندگی در دانشگاه

سازمان‌های دانشجویی با ارائه برنامه‌هایی مانند سخنرانی، موسیقی، رقص، فیلم، مسابقات و تورنمنت‌هایی که نیازها و علایق دانشجویان را برآورده می‌کند، زندگی در دانشگاه نانجینگ را بهتر می‌کنند. دانشجویان تشویق می‌شوند که در اوقاتِ فوق‌برنامه دانشگاه شرکت کنند.

مرکز ورزشی دانشجویان

مرکز ورزشی دانشجویان؛ یک مرکز تفریحی برای تمام نیازهای تناسب‌اندام شماست. امکانات این مرکز عبارت‌اند از وزنه‌های آزاد و مداری، ماشین‌آلات کاردیو، یک سالن بوکس، سالن ایروبیک، یک سالن تکواندو، دو سالن مخصوص تنیس روی میز و استخر شنا.

مرکز ورزشی دانشجویان در پردیس شمالی درست در گوشه شمال شرقی زمین ورزشی سوژی واقع‌شده است.

زمین ورزشی Su Zhe

زمین ورزشی سوژی خانه‌ای برای بسکتبال، فوتبال، والیبال است. این مکان در پردیس شمالی و نزدیک به دروازه غربی دانشگاه نانجینگ واقع‌شده است.

سالن ورزشی

سالن ورزشی خانه بدمینتون است. این مکان در پردیس شمالی درست در گوشه شمال شرقی زمین ورزشی سوژی واقع‌شده است.

بستن
بیشتر ...

🏠 اقامت

دانشگاه نانجینگ (NJU) دارای 2 پردیس است: پردیس Xianlin ، پردیس Gulou. محدوده هزینه خوابگاه از 6000 یوان در هر نفر در سال تا 12000 در هر نفر در سال است.

Room Type Room Price Notes
Single Room RMB 12000.00 per person per year
Double Room RMB 6000.00 per person per year
بستن
بیشتر ...

دوره ها


📬 پروسه اخذ پذیرش

برای انتخاب دوره مناسب خود میتوانید از طریق این لینک اقدام کنید.

apply procedure

برای آگاهی از کارهایی که باید قبل از ورود به چین انجام دهید میتوانید از طریق این لینک اقدام کنید.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*